tvDei – telewizja pełna kultury

Projekt „tvDei – telewizja pełna kultury” w swoim zasadniczym założeniu polega na zbudowaniu profesjonalnej platformy do emisji materiałów filmowych. Będą to przede wszystkim relacje z koncertów, widowisk, spektakli teatralnych, kongresów, konferencji, szkoleń – różnych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Muza Dei, a także autorskie produkcje programów telewizyjnych w temacie polskiej kultury czy wartości rodzinnych.

Na platformie będzie też miejsce na relacje z wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kultury czy organizacje pozarządowe. Portal tvdei.pl będzie więc też przestrzenią budowy porozumienia, współpracy z innymi podmiotami działającymi na rzecz promocji polskiej kultury.

Na tvdei.pl będzie można znaleźć cały szereg naszych autorskich programów telewizyjnych, dotyczących kultury polskiej, a także edukacji, wychowania i szeroko rozumianych aspektów rodzinnych. Wpisuje się to wprost w cele stowarzyszenia Muza Dei.

Na platformie pojawią się następujące programy:

  1. Program opowiadający o historii chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce, o którym opowie specjalista w tej dziedzinie – o. Andrzej Bujnowski OP. Będzie mowa o różnych zespołach, fenomenach i najważniejszych twórcach muzyki chrześcijańskiej.
  2. Program o aspektach życia rodzinnego, który poprowadzi młode małżeństwo Monika i Marcin Gomułkowie.
  3. Program dotyczący budowania i rozwijania relacji małżeńskich
  4. Program będący relacją z różnych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Muza Dei jak i inne podmioty.
    Projekt ma także na celu poszerzenie zasobów i możliwości stowarzyszenia poprzez rozwój zespołu reporterskiego.