MOBILNE CENTRUM KULTURY – teatr, muzyka, literatura

“Mobilne Centrum Kultury – teatr, muzyka, literatura” to wyjątkowa prezentacja kultury w sieci.

W ramach projektu zrealizowany zostanie spektakl teatralny: “Na pełnym morzu” Stanisława Mrożka. Ponadto zrealizowane zostaną koncerty: rapera Arkadio oraz zespołu Albo i Nie, a także cykl kilku odcinków czytania przepięknego dzieła “Listy do dzieci” Takashi Nagai.

Dlatego też projekt adresowany jest do szerokiej grupy odbiorców – zarówno tych, których ulubioną formą sztuki jest teatr, ale również melomanów czy miłośników literatury.

Wszystkie działania w ramach projektu będą miały formę profesjonalnej produkcji telewizyjnej, a finalnie dostępne będą dla szerokiej grupy odbiorców w internecie na stronie www.mobilnecentrumkultury.pl oraz na kanałach social media. Do realizacji tych wydarzeń wykorzystana zostanie scenografia multimedialna zbudowana z nowoczesnych ekranów ledowych, profesjonalne oświetlenie, dźwięk, a przede wszystkim znamienici artyści – aktorzy i muzycy. Każde wydarzenie – spektakl, koncert, czy czytanie literatury będzie nowoczesną formą promocji kultury w sieci.

Główny celem projektu „Mobilne Centrum Kultury – teatr, muzyka, literatura” jest stworzenie warunków umożliwiających jak najszerszej grupie odbiorców udział w realizowanych w ramach projektu sztukach teatralnych, koncertach i czytaniu wybranych dzieł przez aktorów. W czasie, gdy dostęp do teatrów, sal koncertowych, centrów kultury, galerii sztuki i innych instytucji kulturalnych jest tak mocno ograniczony, chcemy wyjść naprzeciw potrzebom osób, pasjonujących się kulturą. Przeniesienie wybitnych sztuk teatralnych oraz koncertów i czytania dzieł literackich do internetu stwarza dziś jedyną możliwość na dostarczenie nowych doznań wszystkim kochającym różne formy ekspresji artystycznej. Bazując na nowoczesnych rozwiązaniach w kontekście scenografii multimedialnych i najwyższej jakości realizacji dźwięku, światła i obrazu, naszym celem jest zapewnienie odbiorcom jak najwyższego komfortu. Chcemy, by skutkował on zbliżonymi odczuciami w przeżywaniu wydarzeń artystycznych, jak te, które towarzyszą publice w prawdziwym teatrze czy na prawdziwym koncercie.

Obcowanie z szeroko rozumianą kulturą ma wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży oraz na całe rodziny. Jest fundamentem każdego narodu. Dlatego też w obecnej sytuacji nieodzowne jest emitowanie profesjonalnych wydarzeń kulturalnych w sieci.

„Mobilne Centrum Kultury – teatr, muzyka, literatura” będzie także okazją dla młodego człowieka do zgłębienia swoich pasji, uczestnictwa w kulturze poprzez media społecznościowe.

Efekty projektu można podziwiać na naszych kanałach w social media oraz na stronie www.mobilnecentrumkultury.pl.