Kongres Kultury Polskiej 2020

  • 12 listopada 2020, godz. 09:00
  • Open
Wydarzenie na facebooku

Data: 12.11.2020
ONLINE

Kongres Kultury Polskiej to płaszczyzna spotkania dla ludzi, zajmujących się szeroko pojętą kulturą. Ideą Kongresu jest stymulacja różnych środowisk do zaszczepienia kultury definiowanej przez trzy wyznaczniki: Prawda, Dobro, Piękno. Jest to spotkanie przedstawicieli instytucji kultury, instytucji rządowych i samorządowych, twórców, artystów, dziennikarzy, a także przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych, działających na rzecz kultury.

Kongres Kultury Polskiej daje szansę bliższego poznania innych organizacji pozarządowych, twórców, promotorów i menadżerów kultury. Można także zapoznać się z instytucjami, oferującymi programy dotacyjne dedykowane kulturze i rozwojowi organizacji, w których na co dzień działamy na rzecz kultury.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji Kongresu Kultury Polskiej znajdują się m.in. Marek Jurek – były marszałek Sejmu, członek Rady Programowej Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, prof. Rafał Wiśniewski – Dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Mateusz Matyszkowicz – Wiceprezes Zarządu TVP S.A. oraz Wojciech Kaczmarczyk – Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności. Nie zabraknie również artystów z różnych dziedzin sztuki, jak np. Dominika Chorosińska – aktorka, posłanka na Sejm czy Natalia Kawalec – wokalistka, finalistka The Voice of Kids.

Podziel się